BIOTECH Spirulina 100 tbl

Kód: BT331
5,90 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
28.6.2024
Možnosti doručenia

Detailné informácie

Garancia vrátenia peňazí
Garancia vrátenia peňazí
Doprava zadarmo už od 69 €
Doprava zadarmo
Už od 69 €
Viac ako 11 rokov overený obchod na trhu
Overený obchod
Viac ako 11 rokov na trhu

Podrobný popis

 

Spirulina je druh siníc vhodný na ľudskú konzumáciu. Spirulina je ešte stále v mnohých kultúrach súčasťou pravidelnej stravy.

Spirulina obsahuje vitamíny, minerálne soli, bielkoviny a iné účinné látky. Má vysoký obsah betakaroténu (provitamín A) a chlorofylu. Je bohatým rastlinným zdrojom mastnej kyseliny gamalinolenovej (GLA). Obsahuje 18 aminokyselín, z toho 8 esenciálnych.

Jeden gram spiruliny zodpovedá výživovej hodnote jedného kilogramu zeleniny.

Prípravok neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu, preto ho môžu užívať aj vegetariáni.

Viac o Spiruline:

Spirulina je sladkovodná modrozelená riasa Arthrospira platensis obsahujúca vzácne fytonutrienty (rastlinné výživné látky), ktoré sa nenachádzajú v žiadnych iných zelených potravinách, napr.
fykocyanín a sulfolipidy. Je tiež výnimočným zdrojom beta karoténu, chlorofylu, vitamínu B12, karotenoidov, enzýmov, vitamínov a minerálnych látok.

Spirulina silne zvyšuje hladinu interferónu gama a interleukínov v tele. Tieto látky sú kľúčové pre
zdravú imunitnú reakciu tela.

Esenciálne AMINOKYSELINY
Spirulina má najvyšší obsah proteínov zo všetkých prírodných potravín (65%), ďaleko viac než mäso alebo ryby (15-25%), sójové bôby (35%), sušené mlieko (35%), obilniny (8-14%) alebo plnotučné mlieko (3-4%).
Spirulina obsahuje ako jeden z mála rastlinných zdrojov všetky esenciálne aminokyseliny.

Zásadný význam stráviteľnosti proteínu. Bunková stena Spiruliny je tvorená mäkkými mukopolysacharidmi,
neobsahuje celulózu, čo umožňuje ľahkú stráviteľnosť a jej vstrebávanie. Táto vynikajúca stráviteľnosť je obzvlášť dôležitá pre jedincov trpiacich podvýživou u ktorých je znížená kapacita príjmu živín. Podávanie spiruliny podvyživeným deťom je účinnejšia ako pri sušenom mlieku, pretože laktóza obsiahnutá v mlieku môže vyvolať ťažkosti so zažívaním.

BETA karotén:
Spirulina je najbohatším zdrojom beta karoténu, Je 25x bohatšia ako surová mrkva. Na rozdiel od syntetického vitamínu A a z tuku z rybacej pečene, betakarotén je úplne netoxický, má značné terapeutické účinky, vrátane schopnosti znižovať sérum cholesterolu a všadeprítomnej rakoviny. Beta karotén znižuje riziko všetkých druhov rakoviny, vrátane rakoviny pľúc, pažeráka, žalúdka, hrubého čreva, gastrointestinálneho traktu, pŕs a pošvy.

Fykocyanín:
Najvýznamnejším farbivom v Spiruline je fykocyanín. Tento proteínový komplex tvorí približne 15% celej hmotnosti. Podľa posledných vedeckých výskumov má fykocyanín značné antioxidačné, protizápalové a
antikarcinogénne účinky. Ovplyvňuje tvorbu kmeňových buniek kostnej dreni, podporuje tvorbu makrofágov a stimuluje fagocytózu. Tým výrazne prispieva k stimulácii imunitného systému. Fykocyanín znižuje toxicitu
v obličkách a hrá zásadnú úlohu pri ochrane proti zlyhaniu obličiek spôsobenom toxickými prvkami alebo liekmi, má všestranné využitie pri liečbe dysfunkcie obličiek.

CHLOROFYL:
Spirulina má vysoký obsah chlorofylu, ktorý má výrazné čistiace a detoxikačné účinky. Pomáha z organizmu odstraňovať ťažké kovy, chemické toxíny a ďalšie jedovaté látky. Regeneruje pečeňové tkanivo, prečisťuje krvné riečisko. Podporuje kožný metabolizmus, hojenie rán a vredov. Spoločne s fykocyanínom, železom, vitamínom B12 a kyselinou listovou výrazne podporujú zdravú krvotvorbu.

KAROTENOIDY:
Spirulina obsahuje komplex niekoľkých karotenoidov bohatých na antioxidanty. Karotenoidy sú tvorené približne 50% karoténmi - alfa, beta a gama a 50% xantofylmi - zeaxantín, astaxantín, a ďalšie. Hoci beta
karotén je zo všetkých karotenoidov najznámejší, komplex rozličných karotenoidov je oveľa efektívnejší než len izolovaný syntetický beta karotén vo forme vitamínových prípravkov.

ŽELEZO:
Spirulina je jedným z najbohatších zdrojov železa, ktoré hrá zásadnú rolu pri tvorbe hemoglobínu a zdravého imunitného systému. Obsah železa v Spiruline je niekoľkonásobne vyšší než v ostatných potravinách a jeho vstrebateľnosť je podstatne vyššia než u syntetických doplnkoch železa.
Porovnanie obsahu železa v Spiruline s potravinami bohatými na železo:

• Spirulina 89,0
• Obilniny 4,5
• Pivné kvasnice 18,0
• Vajcia 1,4
• Sója 12,0
• Ryby 1,2
• Hovädzie mäso 11,0
• Kuracie mäso, syr 1,0

VÁPNIK, HORČÍK, CHRÓM:
Obsahuje veľké množstvo vápnika, ktorý je všeobecne deficitný vo výžive, horčík uľahčuje absorpciu vápnika v spiruline. Chróm pomáha efektívne využiť glukózu a prispieva k stabilizácii krvného cukru.

Esenciálne mastné NENASÝTENÉ KYSELINY:
Spirulina obsahuje kyselinu gama-linolénovú (GLA) a kyselina linolovú. GLA je v organizme dôležitá pre tvorbu telu prospešných prostaglandínov PGE 1, ktoré regulujú rad telesných funkcií. Znižujú hladinu LDL
cholesterolu, priaznivo pôsobia pri predmenštruačnom syndróme, menopauze, pomáhajú pri kožných problémoch - akné, ekzémy.

GLYKOLIPIDY a SULFOLIPIDY:
Súčasťou lipidov v spiruline sú zriedkavé glykolipidy a sulfolipidy, ktoré sú mimoriadne aktívne proti vírusovým ochoreniam (bránia vírusom preniknúť do buniek). Podľa vedeckých výskumov potláčajú vírus
HIV-1 a vírus HIV-2, oparový vírus a ďalšie vírusy spôsobujúce deficit imunity.

ENZÝMY:
Spirulina obsahuje rad enzýmov a to predovšetkým superoxiddismutázu (SOD) a glutatión peroxidázu, ktoré pomáhajú neutralizovať škodlivé účinky voľných radikálov. Poškodzovanie organizmu voľnými radikálmi je
jednou z hlavných príčin ochorení spojených so starnutím organizmu.

POLYSACHARIDY
Základnými sú ramnóza a glykogén, ktoré sú v organizme ľahko a rýchlo vstrebateľné, majú nízky glykemický index. Poskytujú rýchlu energiu bez toho aby zaťažovali pankreas alebo precitipovali hypoglikémiu.
Polysacharidy v Spiruline posilňujú imunitný systém, podporujú tvorbu T-buniek, makrofágov a stimulujú fagocytózu.

Použitie BIO SPIRULINY:

• Posilnenie imunitného systému proti vírusovým ochoreniam.
• Detoxikácia pečene a obličiek.
• V terapii anémie, podporuje zvýšenie hladiny hemoglobínu.
• Pomáha pri obrane proti nádorovým ochoreniam.
• Pri liečbe podvýživy a hypovitaminózy, k odstráneniu nutričných
deficitov.
• Využitie vysokej výživnej hodnoty v detskej výžive.
• Pri liečbe kardiovaskulárnych ochorení, hypocholesterolemický
účinok.
• Pomáha odstrániť chronickú zápchu, čistí tráviace ústrojenstvo.
• Pôsobí ako prebiotikum, podporuje tvorbu lactobacilov a
bifidobakterií.
• Podpora kožného metabolizmu, hojenie rán a vredov.

 

Nutričné hodnoty:

Jedna tableta obsahuje 450 mg spiruliny.

Výživová hodnota 1 tbl obsahuje/ 8 tbl obsahuje
Spirulina 450 mg / 3600 mg
-z toho betakarotén 0,675 mg / 5,4 mg

 

Zloženie:

Prášok z riasy Spirulina platensis (450 mg/tbl), maltodextrín, protihrudkujúca látka (kysličník kremičitý, stearan horečnatý [E470/B]).

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: