Czech Virus Gluten Killer 60 kapslí

Kód: 12142
16,95 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
27.6.2024
Možnosti doručenia

Detailné informácie

Garancia vrátenia peňazí
Garancia vrátenia peňazí
Doprava zadarmo už od 69 €
Doprava zadarmo
Už od 69 €
Viac ako 11 rokov overený obchod na trhu
Overený obchod
Viac ako 11 rokov na trhu

Podrobný popis

Gluten Killer (s obsahom Tolerase® G) je prolín-špecifická endopeptidáza alebo prelyl-oligopeptidáza a jedná so o jediný enzým, ktorý má vedecky dokázané, že pomáha štiepiť lepok v žalúdku. Stále viac osôb pociťuje nepríjemné príznaky po požití potravín s lepkom, hoci ani nemusí trpieť celiakiou, ale môžu mať gluténovú senzitivitu. Tento problém je do istej miery riešiteľný práve prídavkom enzýmov, ktoré pomáhajú telu s jednoduchším trávením a dovoľujú konzumovať širšie množstvo potravín.

Čo je to lepok?

Lepok je bielkovina, ktorá so vyskytuje v obilninách, akými sú pšenica, špalda, raž a jačmeň. Iný názov pre lepok je glutén a pozostáva z dvoch proteínov gliadínu a gluteninu. Nežiaduce reakcie u citlivých jedincov vyvoláva gliadín. Organizmus postihnutého reaguje na túto bielkovinu ako by išlo o cudzorodú látku. Ochorenie so prejavuje zažívacími ťažkosťami, únavou, anémiou, ale aj zvýšeným rizikom ďalších chorôb. Častejšia ako celiakia je gluténová senzitivita. Ľudské telo nedokáže účinne štiepiť proteíny bohaté na prolín, a preto je až 13 % svetovej populácie citlivých na lepok. Lepok je známy tým, že dáva chlebu tvar, pevnosť a štruktúru. Je tiež v prekvapivo širokej škále ďalších potravín, vrátane cukrárskych výrobkov, spracovaného mäsa a omáčok.

Celiakia

Celiakia je autoimunitné ochorenie, ktoré postihuje tenké črevo a spôsobuje problémy s trávením. Toto ochorenie je spôsobené neprimeranou imunitnou reakciou na glutén (viď. predchádzajúci bod). Pri celiakii telo produkuje protilátky, ktoré napádajú črevnú sliznicu a poškodzujú črevné klky, ktoré sú zodpovedné za vstrebávanie živín z potravy. To môže viesť k poruchám vstrebávania živín a ďalším problémom, ako sú hnačka, nadúvanie, úbytok hmotnosti a únava. Celiakia so často diagnostikuje u ľudí s genetickou predispozíciou k tejto chorobe a môže so vyskytnúť v každom veku. Jedinou účinnou liečbou celiakia je dodržiavanie bezlepkovej diéty, čo znamená vyradiť zo stravy všetky potraviny obsahujúce pšenicu, jačmeň a raž, vrátane mnohých pečív, cestovín a obilných raňajkových cereálií.

Gluténová senzitivita

Gluténová senzitivita je stav, keď má jedinec príznaky citlivosti na potraviny obsahujúce glutén bez toho, aby trpel celiakiou alebo alergiou na pšenicu. Ľudia s gluténovou senzitivitou môžu mať rôzne príznaky, ako sú nadúvanie, bolesť brucha, hnačka, zápcha, únava, depresia alebo ekzémy. Zatiaľ čo u celiakie a alergie na pšenicu sú protilátky zodpovedné za imunitné reakcie na glutén , pri gluténovej senzitivite so príznaky vyskytujú bez akejkoľvek imunitnej reakcie. Mechanizmus, ktorým glutén spôsobuje príznaky u ľudí s gluténovou senzitivitou, nie je celkom známy, ale môže byť spôsobený neznášanlivosťou niektorých zložiek v obilí alebo vplyvom iných faktorov, ako je stres. Diagnostikovanie gluténovej senzitivity nie je jednoduché a zahŕňa vylúčenie celiakie a alergie na pšenicu a potom sledovanie príznakov počas eliminácie gluténových potravín zo stravy. Dodržiavanie bezlepkovej diéty môže pomôcť znížiť alebo eliminovať príznaky u ľudí s gluténovou senzitivitou.

Použitie enzýmu

Tolerase® G je enzým, ktorý v kyslom prostredí žalúdka štiepi peptidové väzby lepku a štiepi ich na jednotlivé aminokyseliny, ktoré môžu byť pohodlne absorbované črevnou stenou. Prolylpeptidáza Tolerase® G poskytuje neuveriteľných 580 000 PPI enzymatickej aktivity na gram, vďaka čomu je oveľa účinnejšia ako konkurenčné produkty. Poskytuje spotrebiteľom citlivým na lepok, ktorí držia bezlepkovú diétu , väčšiu slobodu, pretože so už nemusia obávať náhodnej konzumácie zvyškového lepku „skrytého“ v mnohých potravinách. Stabilný a aktívne v podmienkach žalúdka s nízkym pH. Enzým je tiež odolný voči tráveniu pepsínom. Vyriešenie citlivosti na lepok je základným problémom pre zdravie čriev a Glutén Killer pomáha zaistiť pridané tráviace enzýmy, aby malo vaše telo ľahšiu prácu s rozkladaním lepku.

Tolerase® G

Tolerase® G je enzymatický prípravok obsahujúci prolín-špecifickú endopeptidázu, enzým, ktorý štiepi bielkoviny. Bol vyvinutý za účelom zlepšenie trávenia u ľudí s citlivosťou na lepok. Lepok je zložitá zmes bielkovín, ktoré sú obsiahnuté v pšenici, jačmeni a raži. Ľudské telo má problémy s trávením gluténových bielkovín, čo môže viesť k mnohým problémom tráviaceho traktu. U ľudí s celiakiou, čo je autoimunitné ochorenie, spôsobuje prítomnosť gluténových bielkovín v potravinách zápal a poškodenie tenkého čreva. Tolerase® G dokáže štiepiť lepok na menšie kúsky bielkovín, čo uľahčuje jeho trávenie. Je to užitočný pre ľudí s neznášanlivosťou na lepok, ktorí by si priali jesť potraviny, ktoré ho obsahujú bez toho, aby trpeli tráviacimi problémami. Avšak, Tolerase® G neodstraňuje lepok úplne, a preto so nemôže použiť ako náhrada za bezlepkovú diétu pre ľudí s celiakiou. Tolerase® G so používa aj pre zlepšenie trávenia potravín, ktoré obsahujú veľké množstvo bielkovín, ako sú strukoviny, soja , vajcia a mäso. To môže pomôcť ľuďom s citlivosťou na proteíny týchto potravín, ktorí majú problémy s ich trávením. Vplyv Tolerase® G na štiepenie lepku závisí od dávky enzýmu a od množstva lepku v potravine. Ľudia s celiakiou by stále mali dodržiavať bezlepkovú diétu .

Tento produkt je doplnok stravy, nejedná so o liek. Nie je vhodný ako náhrada bezlepkovej diéty. Produkt tiež nie je vhodný na liečbu ani prevenciu celiakie!

Tolerase® L je a of DSM.

NUTRIČNÉ HODNOTY

ZLOŽENIE

Látka Obsah v 1 kapsule
Tolerase® G 200 mg

Zloženie:

Vegánska kapsula (hydroxypropylmetylcelulóza), ryžový škrob, Tolerase® G (Prolyl Endopeptidáza [minimálne 580 000 PPI (Protease Picomol International) na gram])

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

Užite 1 kapsulu pred jedlom obsahujúcim lepok a dostatočne zapite vodou. Neprekračujte 1 kapsulu denne.

Obsah jedného balenie : 60 kapsúl
Počet dávok v balenie : 60
Hmotnosť obsahu: 36 g

Rady na dávkovanie: Produktom sa nemožno predávkovať, ale poddávkovať áno, odporúčame so prikloniť k opatrnosti a užívať viac ako menej, pokiaľ nezistíte účinok na vlastnom organizme (citlivosť na lepok so veľmi líši). Enzýmy tiež najlepšie fungujú, keď so užívajú tesne pred jedlom alebo na začiatku jedla. Užívanie Glutén Killer hodiny pred jedlom alebo po ňom neprinesie veľkú úľavu, pretože kľúčové okno trávenia už pominulo. Z našich vlastných testov so nám najviac osvedčilo u osôb s vyššou citlivosťou začať na 3 kapsulách/jedlo a vyskúšať účinok. Následne je možné na rovnaký typ jedla vyskúšať 2 kapsule a ideálne skončiť na maximálne 1 kapsulu. Naše kapsule obsahuje 200 mg účinnej látky, v zahraničí so bežne používajú skôr 100 mg, jedná so teda o veľmi silnú dávku už v základe.

Upozornenie: Uchovávajte mimo dosahu detí. Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Výrobok vyrobený v závode spracovávajúcom mlieko, vajíčka, sójové bôby, kôrovce, rybí olej, orechy. Skladujte v suchu pri teplote do 25 ° C mimo dosahu priameho slnečného žiarenia. Chráňte pred mrazom. Po otvorení spotrebujte do 60 dní. Výrobca neručí za prípadné škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Nie je určené ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

Tento produkt je doplnok stravy, nejedná so o liek. Nie je vhodný ako náhrada bezlepkovej diéty. Produkt tiež nie je vhodný na liečbu ani prevenciu celiakie!

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: