GYM BEAM Vitamín B-Complex 120 tab

Kód: GBVITB120
4,50 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
29.7.2024
Možnosti doručenia

Detailné informácie

Garancia vrátenia peňazí
Garancia vrátenia peňazí
Doprava zadarmo už od 69 €
Doprava zadarmo
Už od 69 €
Viac ako 11 rokov overený obchod na trhu
Overený obchod
Viac ako 11 rokov na trhu

Podrobný popis

 

Vitamín B-Complex obsahuje 7 vitamínov skupiny B, ktoré plnia v ľudskom tele množstvo dôležitých funkcií, a preto by mali byť súčasťou vyváženej stravy. Zlepšujú pamäť a koncentráciu, podporujú tvorbu červených krviniek a majú vplyv aj na psychické zdravie, ale aj na zdravie nechtov, vlasov a kože. Prispievajú k znižovaniu únavy a vyčerpanosti, k správnemu fungovaniu metabolizmu železa a funkcii imunitného systému.Najmä športovci určite ocenia fakt, že prispievajú k správnej funkcii enzýmov v tele, sú dôležité aj pri výrobe energie a zvyšujú výkonnosť. Výhodou tohto doplnku stravy je, že obsahuje z každého vitamínu množstvo, ktoré sa rovná jeho odporúčanej dávke.


B-Complex obsahuje:

 • Vitamín B1 (tiamín)
 • Vitamín B2 (riboflavín)
 • Vitamín B3 (niacín)
 • Vitamín B5 (kyselina pantoténová)
 • Vitamín B6 (pyridoxín)
 • Vitamín B9 (kyselina listová)
 • Vitamín B12

 

Vitamín B1

Taktiež nazývaný tiamín, je silným antioxidantom dôležitým pre správnu funkciu srdca. Zlepšuje pamäťmyslenie a pozornosť. Podporuje činnosť nervovej sústavy, trávenia a zlepšuje kvalitu spánku.

 

Vitamín B2

Vitamín B2, tiež známy ako riboflavín, je považovaný za vitamín rastu. Ovplyvňuje metabolizmus energie a železa, prispieva k udržaniu dobrého zraku, podporuje tvorbu hormónu štítnej žľazy. Zvyšuje výkonnosť, podporuje zdravú kožu, vlasy i nechty. Pomáha pri liečbe problémov ústnej sliznice a pôsobí ako prevencia sivého zákalu.

 

Vitamín B3

Vitamín B3, tiež nazývaný niacín či kyselina nikotínová, je najstabilnejší zo skupiny B vitamínov. Podporuje rast a látkovú výmenu, znižuje cholesterol i krvný tlak. Využitie má aj v kozmetickom priemysle, pretože udržiava zdravú kožu a pomáha pri liečbe akné.Vitamín B3 je nápomocný aj pri liečbe zápalov žíl a pri hojení rán.

 

Vitamín B5

Nazývaný aj ako kyselina pantoténová, napomáha k správnej funkcii enzýmov v tele a dôležitý je aj pri výrobe energie. Vitamín B5 sa tiež podieľa na zlepšovaní kvality pleti, pomáha pri boji s akné, podobne ako vitamín B3.

 

 

Vitamín B6

Známy aj ako pyridoxín, pomáha chrániť bunky pred genetickou mutáciou a podieľa sa na metabolizme aminokyselín. Vitamín B6 podporuje tvorbu červených krviniek, kyseliny žlčovej, nukleových kyselín i protilátok. Posilňuje imunitný systémpotláča svalové kŕče, podporuje tvorbu a obnovu svalov. Pôsobí tiež ako prevencia proti obličkovým kameňom a pred reumatickými chorobami.

 

Vitamín B9

Vitamín B9 podporuje psychické zdravie človeka i tvorbu antisklerotických látok. Pôsobí ako prevencia pred srdcovým infarktom a mozgovou príhodou. Podporuje tvorbu serotonínu a noradrenalínu, pôsobí ako prevencia pred rakovinou hrubého čreva, konečníka, pľúc, ale aj pred srdcovým infarktom. Vitamín B9 má vplyv aj na lepšiu kvalitu pletivlasov a podporuje psychické zdravie človeka.

 

Vitamín B12

Vitamín B12 tiež známy ako kyanokobalamín, bol síce z vitamínov skupiny B objavený ako posledný, avšak je nenahraditeľný pri tvorbe červených krviniek. Zároveň  zlepšuje pamäť a koncentráciu, podporuje trávenie, pôsobí ako prevencia pred Alzheimerovou chorobou a sklérozou multipex. Pomáha pri boji s depresiou.

 

 Vitamín B-Complex a jeho výhody

 • každý B-vitamín je v odporúčanej dennej dávke
 • pohodlná tabletová forma na užívanie
 • prispieva k správnej funkcii enzýmov v tele
 • je dôležitý pri tvorbe energie a zlepšuje výkonnosť
 • podporuje zlepšenie pamäte a koncentrácie
 • prispieva k zníženiu únavy a vyčerpanosti
 • podporuje tvorbu červených krviniek
 • zlepšuje kvalitu pleti, vlasov a nechtov
 • podporuje funkciu imunitného systému

 

Zloženie

Plnivo (mikrokryštalická celulóza), premix vitamínov B, protihrudkujúce činidlo (fosforečnan vápenatý, stearan horečnatý).

 

Dávkovanie

Ako doplnok k strave užívajte 1 tabletu 1x denne.

 

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty

1 dávka (1 tab)

Vitamín B1 (ako tiamín)

1,33 mg

Vitamín B2 (ako robiflavín)

1,4 mg

Vitamín B3 (ako niacín)

16 mg

Vitamín B5 (ako kyselina pantoténová)

6,56 mg

Vitamín B6 (ako pyridoxín HCl)

1,71 mg

Vitamín B9 (ako kyselina listová)

0,2 mg

Vitamín B12 (ako kyanokobalamín)

2,5 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: