Kompava ENERGY Protein 2000 g

Kód: 12100/COK 12100/VAN 12100/BAN Zvoľte variant
Novinka
Značka: KOMPAVA
52,90 €
Skladom Dočasne vypredané Skladom Zvoľte variant
Príchuť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Môžeme doručiť do:
17.4.2024 - 17.4.2024 Zvoľte variant
Možnosti doručenia

Detailné informácie

Garancia vrátenia peňazí
Garancia vrátenia peňazí
Doprava zadarmo už od 69 €
Doprava zadarmo
Už od 69 €
Viac ako 11 rokov overený obchod na trhu
Overený obchod
Viac ako 11 rokov na trhu

Podrobný popis

ENERGY Protein bol vyvinutý pre potreby športovcov a športujúcej mládeže, ktorí pri svojich športových výkonoch spotrebujú veľa energie. Ak už sa vy alebo vaše dieťa venujete napr. cyklistike, behu, futbalu či inému vytrvalostnému športu, je dôležité, aby ste stratenú energiu a živiny prijali do tela čo najskôr.

Obsahuje 50 % bielkovín a 38 % sacharidov, čím zabezpečuje telu bohatý zdroj stavebných látok a energie.

Je obohatený o anabolizujúce látky ako L-glutamín a BCAA, ktoré sú potrebné pri raste svalovej hmoty, ochrane svalstva a pri regenerácii po náročnom tréningu, okrem toho dodajú športovcovi potrebnú energiu. Enzýmový komplex obsiahnutý v ENERGY Protein zlepšuje jeho vstrebávanie, využiteľnosť všetkých nutričných látok v ňom obsiahnutých a zabraňuje nafukovaniu.

 

Bielkoviny sú jedným z kľúčových živín, ktoré by ste mali po fyzickej aktivite prijať:

 • bielkoviny regenerujú svalstvo po fyzickom výkone,
 • bielkoviny sú potrebné na tvorbu rôznych enzýmov a hormónov, ktoré riadia metabolické procesy vtele,
 • bielkoviny obnovujú energetické rezervy vorganizme,
 • konzumácia bielkovín môže pomôcť udržať pocit sýtosti a zabrániť neskoršiemu prejedaniu sa.

Význam sacharidov

Sacharidy majú kľúčový význam pre športový výkon a fyzickú aktivitu. Sú dôležitým zdrojom energie pre svaly a mozog, a ich dostatočný príjem môže výrazne ovplyvniť vašu schopnosť vykonávať intenzívny tréning a dosahovať optimálne výsledky.

ENERGY Protein obsahuje

 • Srvátkový proteínový koncentrát
  Srvátkový koncentrát obsahuje vysoké množstvo kvalitných bielkovín a esenciálnych aminokyselín. Prispieva k rastu a udržaniu svalovej hmoty a celkovej obnove organizmu po fyzickej aktivite.
 • Sušené odtučnené mlieko
  Sušené odtučnené mlieko je zdrojom bielkovín. Proteínovému nápoju ENERGY Protein dodáva delikátnu mliečnu chuť.
 • Maltodextrín
  Maltodextrín poskytuje dlhodobý a stabilný prísun energie počas dlhšieho trvajúceho tréningu alebo súťaže. Po športovom výkone sa maltodextrín používa na rýchle obnovenie zásob glykogénu, čím sa podporí rýchlejšia regenerácia a pripravenosť na ďalší tréning.
 • Glukóza
  Glukóza (hroznový cukor) predstavuje primárny zdroj energie pre telo, a to aj pre mozog. Je dôležitá pre celkovú funkciu tela, vrátane športového výkonu - rýchlo sa absorbuje do krvi a poskytuje tak telu okamžitú dodávku energie. Mozog je veľmi energeticky náročný orgán, a preto potrebuje spoľahlivý zásobník cukru na to, aby mohol fungovať správne. Glukóza je pre mozog takmer jediným zdrojom energie, na rozdiel od iných častí tela, ktoré môžu čerpať energiu aj z tukových zásob.
 • Glutamín
  L-glutamín je aminokyselina, ktorá má dôležité úlohy v organizme, najmä v svalovom tkanive a imunitnom systéme. L-glutamín sa často označuje ako "aminokyselina regenerácie" kvôli svojej úlohe pri oprave a regenerácii svalových tkanív. Ďalej pomáha minimalizovať katabolizmus svalov (rozklad svalových tkanív na energiu), čím sa udržuje svalová hmota a športový výkon. Glutamín je dôležitým hráčom aj pre udržanie zdravej funkcie tenkého čreva, integrity sliznice a imunitnej odpovedi. Jeho dostatočný prísun z potravy je dôležitý pre udržanie celkového zdravia tráviaceho systému.
 • BCAA
  BCAA (v jednej dávke až 4,34 g) je skupina troch esenciálnych aminokyselín: valín, leucín a isoleucín. Tieto aminokyseliny majú dôležité úlohy v organizme, najmä v svalovom tkanive:
  - Podpora svalovej regenerácie: BCAA pomáhajú k rýchlejšej regenerácii svalových tkanív po tréningu.
  - Ochrana svalovej hmoty: Počas tréningu na vytrvalosť alebo svalovej aktivity dochádza ku katabolizmu svalov, teda k rozkladu svalov na energiu. Práve BCAA chránia svaly pred rozkladom a tým aj ich pretrénovaniu (svalovej horúčke) a poškodeniu.
 • Vitamíny skupiny B
  Vitamíny B skupiny (B6, B2, B1, B12, B9) obsiahnuté v proteíne hrajú dôležitú úlohu v mnohých biochemických procesoch v tele, vrátane metabolizmu sacharidov, tukov a bielkovín. Tieto vitamíny majú tiež významný vplyv na energetický metabolizmus, nervový systém a tvorbu červených krviniek. Keďže športový výkon je často spojený s náročnými fyziologickými požiadavkami na telo, vitamíny skupiny B môžu mať pozitívny vplyv na športový výkon.
 • Komplex tráviacich enzýmov
  Tráviace enzýmy sú biologicky aktívne molekuly, ktoré zohrávajú kľúčovú úlohu pri procese trávenia potravy.
  - Redukcia tráviacich ťažkostí:. Tráviace enzýmu zabraňujú vzniku tráviacich ťažkostí, ako je napríklad pocitu ťažkosti po jedle, plynatosť alebo kŕče.
  - Lepšie vstrebávanie živín: Tráviace enzýmy môžu prispievajú k lepšiemu vstrebávaniu živín, vrátane bielkovín, vitamínov a minerálov. Tým sa zabezpečí, že telo efektívnejšie využívalo prichádzajúce živiny na podporu rôznych telesných funkcií.

Pre koho je produkt určený

ENERGY Protein je vhodný pre celiatikov a deti od 8 rokov.

 • Vytrvalostní športovci: Aktívni športovci s vysokým energetickým výdajom potrebujú na podporu regenerácie a rastu svalov vyššie množstvo bielkovín a na doplnenie energie dávku sacharidov.
 • Fitness nadšenci: Často potrebujú väčšie množstvo proteínu, aby podporili nárast svalovej hmoty a energiu na rýchlejšie obnovenie glykogénu.
 • Deti od 8 rokov: Proteín je vhodný pre mladých športovcov ale aj pre deti s vysokým energetickým výdajom. Bielkoviny sú dôležité pre správny rast a vývoj detí a dospievajúcich. Zabezpečujú tvorbu nových buniek a tkanív.
 • Začiatočníci: chutný proteín pre ľudí, ktorí začínajú so športom, ktorí chcú podporiť rast svalovej hmoty a doplniť energiu.
 • Starší ľudia: S vekom môže dochádzať k strate svalovej hmoty a oslabeniu svalovej funkcie. Energy PROTEIN pomáha udržiavať svalovú hmotu a dopĺňa energiu.

Odporúčané dávkovanie

Denná dávka 35 g = 3 odmerky ENERGY Protein.

Na podporu rastu svalovej hmoty (užívať v deň silového tréningu)

 • 2 – 3 dávky (1 dávka = 3 odmerky = 35g)
 • užívať medzi jedlami
 • vhodné užívať pred tréningom, 1 hodinu po tréningu alebo pred spaním
 • maximálne odporúčané množstvo pre rozvoj svalovej hmoty sú 2g proteínu na 1 kg telesnej hmotnosti

Na celkovú regeneráciu a ochranu svalovej hmoty

 • 1 – 2 dávky denne (1 dávka = 3 odmerky)
 • užívať medzi jedlami alebo pred spaním

Pre deti

 • od 8 do 11 rokov: 1 – 2 dávky denne (1 dávka = 1 odmerka)
 • od 11 do 18 rokov: 2 – 3 dávky denne (1 dávka = 1 odmerka)

Použitie

Tipy:

 • Vodu môžete nahradiť rastlinným či nízkotučným mliekom, avšak pre lepšiu využiteľnosť živín odporúčame proteíny zarábať vždy s vodou.
 • Voda môže byť studená alebo izbovej teploty, podľa vašich preferencií, avšak studená voda môže spôsobiť horšiu rozpustnosť.
 • Po vyšejkovaní proteínu počkajte s konzumáciou aspoň 5 minút. Za tento čas sa dokonale spoja všetky jeho zložky a dosiahnete tak maximálneho účinku a chuti.

Nezabudnite   dodržiavať   odporúčané   dávkovanie, ktoré   je   uvedené   na   obale nášho produktu. Správne dávkovanie je kľúčom k optimálnym výsledkom. V prípade, že   máte   akékoľvek   otázky   ohľadne  správneho   užívania   našich produktov alebo potrebujete ďalšie informácie, neváhajte nás kontaktovať. Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste a sme tu, aby sme vám poskytli podporu a potrebné informácie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: