Kompava Glutathione 90 ks

Kód: 12103
34,80 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
17.4.2024
Možnosti doručenia

Detailné informácie

Garancia vrátenia peňazí
Garancia vrátenia peňazí
Doprava zadarmo už od 69 €
Doprava zadarmo
Už od 69 €
Viac ako 11 rokov overený obchod na trhu
Overený obchod
Viac ako 11 rokov na trhu

Podrobný popis

Glutation, známy aj pod názvom "glutathione", je dôležitým endogénnym antioxidantom a detoxikačným prostriedkom v ľudskom organizme. Táto tripeptidová zlúčenina tvorená aminokyselinami - L-glutamátom, L-cysteínom a glycinom - hrá kľúčovú úlohu pri ochrane buniek pred škodlivými voľnými radikálmi a oxidatívnym stresom.

Nedostatok glutationu sa môže prejaviť

 • Chronickou únavou
 • Zlým spánkom
 • Bolesťami a zápalmi
 • Zníženou imunitou
 • Srdcovo cievnymi poruchami

Význam pre telo

Glutathione, známy aj ako GSH, je esenciálny antioxidant, ktorý sa prirodzene vyskytuje v našom organizme. Jeho hlavnou úlohou je neutralizovať voľné radikály, ktoré sú hlavnými zodpovednými za poškodenie buniek a súvisiace starnutie. S pribúdajúcim vekom sa hladina glutathionu v tele postupne znižuje, čo môže viesť k zvýšenému oxidačnému stresu a predčasnému starnutiu.

Glutatión ponúka širokú škálu zdravotných výhod vďaka svojim silným antioxidantovým vlastnostiam a dôležitej úlohe pri udržiavaní zdravej bunkovej kondícii.

Kľúčové výhody glutatiónu

1. Silný antioxidant

Glutatión je považovaný za jeden z najúčinnejších antioxidantov produkovaných organizmom. Pomáha neutralizovať voľné radikály a reaktívne kyslíkové formy, ktoré sú škodlivé molekuly, spôsobujúce poškodenie buniek a vedúce k rôznym zdravotným problémom.

2. Bunková detoxikácia

Glutatión zohráva kľúčovú úlohu pri detoxikácii buniek tým, že sa viaže na toxíny, ťažké kovy a ďalšie škodlivé látky a pomáha ich odstránenie z tela.

3. Podpora imunitného systému

Glutatión zlepšuje funkciu imunitných buniek, pomáhajúc organizmu efektívnejšie bojovať proti infekciám a chorobám. Podporuje tiež produkciu lymfocytov, ktoré sú dôležité pre silnú imunitnú reakciu.

4. Vlastnosti proti starnutiu

Ako antioxidant chráni Glutatión kožu pred oxidačným stresom a poškodením spôsobeným UV žiarením a environmentálnymi znečisťujúcimi látkami, ktoré sú hlavnými príčinami predčasného starnutia. Vďaka svojim silným antioxidačným vlastnostiam a schopnosti ochraňovať bunky pred poškodením, sa glutathione stáva dôležitým spojencom vo vašej ceste k mladšiemu a zdravšiemu vzhľadu. Pomáha minimalizovať vplyv stresu, životného štýlu a vonkajších faktorov, ktoré môžu prispieť k starnutiu a ochabnutiu pokožky.

5. Zdravie pokožky

Glutatión je známy svojimi schopnosťami rozjasňovať pleť. Pomáha inhibovať tvorbu melanínu, pigmentu zodpovedného za tmavé škvrny a nerovnomerný tón pleti, čo vedie k žiarivejšiemu a rovnomernejšiemu vzhľadu.

6. Zdravie pečene

Pečeň sa spolieha na Glutatión pri detoxikácii škodlivých látok a udržiavaní svojej optimálnej funkcie. Je nevyhnutný pre schopnosť pečene spracovať lieky, alkohol a ďalšie toxíny.

7. Zlepšená energetická úroveň

Glutatión podporuje funkciu mitochondrií, energetických základní buniek, čo môže viesť k zlepšenej produkcii energie a zníženiu únavy.

8. Zdravie srdca

Glutatión podporuje zdravie krvných ciev a môže pomôcť znížiť oxidačný stres v kardiovaskulárnom systéme, prispievajúc k zdraviu srdca.

9. Zdravie nervového systému

Glutatión bol študovaný pre svoje potenciálne neuroprotektívne účinky. Môže pomôcť znížiť oxidačné poškodenie mozgu a podporovať celkovú kognitívnu funkciu.

10. Detoxikácia škodlivých látok

Glutatión pomáha neutralizovať škodlivé látky, ktoré sa môžu vytvoriť pri rozklade určitých liekov, čím sa znižuje riziko nežiaducich reakcií na lieky.

11. Športový výkon

Niektorí športovci používajú doplnky s Glutatiónom na zlepšenie svojho výkonu a podporu obnovy svalov vďaka jeho úlohe pri redukcii oxidačného stresu a zápalu.

12. Podpora ďalších antioxidantov

Glutation pomáha obnovovať iné dôležité antioxidanty, ako je vitamín C a E.

Je dôležité si uvedomiť, že hoci je možné získať Glutatión z niektorých potravín, ako sú ovocie, zelenina a chudé mäso, jeho dostupnosť sa môže s vekom alebo v dôsledku rôznych zdravotných stavov znížiť. V takých prípadoch sa môžu použiť doplnky stravy.

Existuje niekoľko foriem glutationu. Absorpcia a biologická dostupnosť sú však slabé, pokiaľ sa nevyužíva špeciálne aktívna forma redukovaného glutatiónu.

Glutation v strave

Glutatión je prirodzene prítomný v určitých potravinách, a konzumácia týchto potravín môže pomôcť zvýšiť jeho hladiny v tele. Niektoré z prirodzených zdrojov glutatiónu zahŕňajú:

 • Čerstvé ovocie: Ovocie ako pomaranče, grapefruity, jablká, avokádo a melóny sú dobrými zdrojmi glutatiónu. Citrusové ovocie, najmä pomaranče, je známe svojím vysokým obsahom glutatiónu.
 • Zelenina: Zelenina z čeľade krížovitých rastlín, ako je brokolica, karfiol, kapusta a kel, obsahuje glutatión. Ďalšie zeleniny, ako je špenát, chrestoš a papriky, poskytujú tiež glutatión.
 • Cesnak: Cesnak nielen obohacuje chuť mnohých jedál, ale tiež obsahuje významné množstvo glutatiónu.
 • Cibuľa: Cibuľa, najmä červená cibuľa, je bohatá na glutatión a ďalšie prospešné antioxidanty.
 • Vlašské orechy: Vlašské orechy sú jednou z mála orechov, ktoré obsahujú glutatión, čo z nich robí zdravú možnosť na malú chuťovku.

Priemerne človek zo stravy získa cca 35 mg glutatiónu denne, ale optimálna hodnota denného príjmu glutatiónu je 250 mg.

Dôležité je mať na pamäti, že absorpcia glutatiónu z tráviaceho traktu je obmedzená, aj keď tieto potraviny ho obsahujú. Okrem toho môže obsah glutatiónu v potravinách klesať počas varenia alebo spracovania.

Zvýšené množstvo toxínov v našom prostredí a stresový životný štýl môžu viesť k oslabeniu našej detoxikačnej schopnosti. Preto je dôležité podporovať náš organizmus v jeho snahách o detoxikáciu a ochranu. Glutatión je tým správnym riešením, ktoré nám pomôže udržať si zdravie a vitalitu.

Siahnite po silnom antioxidantovi a detoxikačnom prostriedku - Glutathion. Vaše telo vám za to poďakuje!

Pre koho je produkt určený

Glutatión je určený pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o svoje zdravie a chcú podporiť svoj organizmus vo v boji proti voľným radikálom a toxínom. Jeho účinky sú prospešné pre ľudí v rôznych životných situáciách a s rôznymi zdravotnými cieľmi.

 • Osoby so zvýšeným vystavením toxickým látkam - Glutatión pomáha vyčistiť telo od toxínov a ťažkých kovov, čo je obzvlášť dôležité pre tých, ktorí žijú v mestskom prostredí alebo pracujú v priemyselných odvetviach.
 • Starší ľudia - S vekom sa schopnosť organizmu tvoriť glutatión znižuje, a preto je dôležité podporovať jeho prítomnosť pomocou doplnkov stravy.
 • Aktívni športovci - Pri intenzívnom fyzickom výkone môže dôjsť k tvorbe voľných radikálov, a glutatión môže pomôcť minimalizovať ich negatívne účinky na telo.
 • Osoby s oslabeným imunitným systémom - Glutatión podporuje správne fungovanie imunitného systému, čo je dôležité najmä pre tých, ktorí majú náchylnosť k častým infekciám.
 • Osoby s problémami s pečeňou aobličkami - Glutatión je dôležitý pre detoxikačné funkcie týchto orgánov a jeho prítomnosť môže pomôcť ich správne fungovanie.

Odporúčané dávkovanie

Odporúčané dávkovanie výživového doplnku je formulované tak, aby zohľadňovalo individuálne potreby a charakteristiky organizmu. U nás sa nezameriavame iba na jedno univerzálne dávkovanie, pretože vieme, že každý z nás je jedinečný.

Preto odporúčame začať s nižšou dávkou a postupne ju prispôsobiť podľa vašich potrieb a komfortu. Naše odporúčanie je začať 1 kapsulou ráno na lačno a po pár dňoch navýšiť dávku na 1 kapsulu ráno a večer na lačný žalúdok. Je to ideálny spôsob, ako umožniť vášmu organizmu zvyknúť si na nový prírastok živín a pozorovať, ako na ne reaguje.

Nezabudnite, že každý organizmus je individuálny, a preto sa odporúča konzultovať s lekárom alebo odborníkom na výživu, ak máte akékoľvek obavy alebo otázky. Vždy dbajte na dodržiavanie pokynov uvedených na obale výživového doplnku. Naším cieľom je podporovať vaše zdravie a pohodu, a preto sme tu, aby sme vám pomohli nájsť najlepší spôsob, ako využiť výhody našich produktov.

Použitie

Kapsulu si zapite dostatočným množstvom vody, aby sa zabezpečilo, že sa kapsula dostane do žalúdka a môže sa začať rozkladať.

Nezabudnite dodržiavať odporúčané dávkovanie uvedené na obale nášho produktu. Správne dávkovanie je kľúčom k optimálnym výsledkom.

Uistite sa, že si beriete kapsuly pravidelne a podľa návodu, aby ste dosiahli maximálny účinok. V prípade, že máte akékoľvek otázky ohľadom správneho užívania našich produktov alebo potrebujete ďalšie informácie, neváhajte nás kontaktovať. Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste a sme tu, aby sme vám poskytli podporu a potrebné informácie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: