Kompava Zinok a selén 450 mg 60 kapsúl

Kód: KMPZINX
9,95 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
27.5.2024
Možnosti doručenia

Detailné informácie

Garancia vrátenia peňazí
Garancia vrátenia peňazí
Doprava zadarmo už od 69 €
Doprava zadarmo
Už od 69 €
Viac ako 11 rokov overený obchod na trhu
Overený obchod
Viac ako 11 rokov na trhu

Podrobný popis

Všetky živiny v strave hrajú kľúčovú úlohu pri udržiavaní optimálnej imunitnej reakcie. Ich nedostatočný príjem môže mať negatívne dôsledky na imunitný stav a citlivosť organizmu na rôzne patogény. Napriek tomu, že sa niektoré živiny, ako minerálne látky, nachádzajú v potrave častokrát len v stopových množstvách, je ich význam v organizme veľmi podstatný.

Minerálne látky sú anorganické látky prítomné vo všetkých telesných tkanivách a tekutinách. Tvoria 4 % ľudskej hmotnosti, z toho 8 % sa nachádza v kostiach. Všetky bunky organizmu, od buniek kože až po bunky imunity, musia byť dostatočne chránené, aby nedošlo ich poškodeniu, ktoré býva zapríčinené oxidačným stresom. Ten je vyvolaný toxickými látkami, ktoré bunke škodia a môžu znížiť jej funkciu, poškodiť tkanivá aj orgány. Oxidačný stres vzniká pri dlhodobom a intenzívnom vyčerpaní organizmu (vysoká fyzická záťaž, užívanie liekov, drog, alkoholu...), a keď telu chýbajú antioxidanty. Asi najznámejší antioxidant je vitamín C, ktorý svojim účinkom zároveň podporuje imunitu. Existujú však mnohé ďalšie antioxidanty, ktoré bunky chránia a ich účinok sa znásobuje, keď „pracujú“ spolu. Príkladom sú minerálne látky – zinok a selén.

 

Imunita

Imunitný systém predstavuje významnú zložku organizmu. Eliminuje cudzorodé látky, infekčné mikroorganizmy ako aj vlastné odumreté bunky. Imunitná odpoveď je zabezpečená prostredníctvom nešpecifickej (vrodenej) a špecifickej (získanej) imunity, ktoré sú riadené celou radou špeciálnych buniek. Tie potrebujú pre svoju správnu funkciu prítomnosť dostatočného množstva minerálnych látok ako zinok, selén, železo, meď a iné. Nedostatok zinku či selénu znižuje funkciu niektorých imunitných buniek, pričom ich dostatočný príjem aktivitu imunity zlepší. Preto ak pociťujete neustálu únavu alebo ste často chorí, môže ísť o nedostatok týchto látok.

Krása

Stav pokožky, vlasov a nechtov do značnej miery závisí od celkového zdravotného stavu jednotlivca. Na základe toho vie nutričný terapeut či doktor ľahko odhaliť nedostatok niektorých dôležitých živín. Zinok a selén sú typické minerály, ktorých nedostatok sa prejavuje predovšetkým navonok. Ak pozorujete zvýšené vypadávanie vlasov, zhoršenú kvalitu vlasov a nechtov, vznik bielych škvŕn na nechtoch a kožné problémy ako sú vyrážky, môže ísť práve o deficit zinku alebo selénu. Suplementácia zinkom sa v tejto oblasti využíva na regeneráciu a hojenie pokožky. Ženy ale aj muži vyhľadávajú zinok, ak majú napríklad problémy s častými vyrážkami. Zinok je tiež látka, ktorú nájdete v receptúre opaľovacích krémov, pretože chráni kožu pred škodlivým UV žiarením. Selén ako antioxidant rovnako chráni kožu pred predčasným starnutím.

Potencia

Ďalšími typickými príznakmi  nedostatku zinku a selénu sú znížená reprodukčná schopnosť, či problémy s počatím. Napriek množstvu spermií môže počatie mnohým párom so zdravými pohlavnými bunkami trvať až rok. Keď je kvalita spermií znížená, napríklad keď sú spermie nehybné alebo majú abnormálny tvar, počatie môže trvať podstatne dlhšie. Oxidačný stres je v súčasnej dobe považovaný za hlavnú príčinu mužskej neplodnosti. Mužské spermie sú veľmi citlivé na nedostatok selénu v organizme. Selén bráni poškodeniu nezrelej spermie a pomáha udržať neporušenosť zrelej spermie. Kombinácia antioxidantov ako je selén a zinok znižuje poškodenie bunkovej membrány spermii voľnými radikálmi a zlepšuje ich pohyblivosť.

 

Nedostatok minerálov

Nedostatok minerálnych látok v organizme môže byť spôsobený mnohými faktormi. Najčastejšou príčinou je konzumácia potravín, ktoré obsahujú nedostatok zinku a selénu, keďže naše telo si ich nevie vytvoriť samo a je odkázané na ich príjem v strave. Problémom je však aj súčasná situácia, ktorá poukazuje na vysoký nedostatok najmä selénu v pôde a jeho následný nedostatok v potravinách. Slovensko je jednou z krajín, ktorá podľa Národného ústavu potravinárskeho trpí vysokým nedostatkom selénu v pôde. Ďalšími príčinami deficitu je neschopnosť organizmu vstrebať v tráviacom trakte minerály, ktoré prijme v potrave. V neposlednom rade je to životný štýl. Príkladom môže byť konzumácia alkoholických nápojov, ktoré všeobecne ochudobňujú organizmus o minerálne látky.

Produkt Zinok a Selén obsahuje:

  • Selén – jeho organická forma má antioxidačnú aktivitu a chráni bunky pred oxidačným stresom. Prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému a k udržaniu zdravých nechtov a vlasov a navyše prispieva k správnej spermatogenéze.
  • Zinok – organická forma vo forme laktátu pre lepšiu vstrebateľnosť v organizme. Zinok prispieva k normálnej funkcii imunitného systému, pomáha udržať zdravie pokožky, vlasov a nechtov, chráni bunky pred oxidačným stresom a prispieva k plodnosti, správnej reprodukčnej funkcii a k udržaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi.
  • Cordyceps sinensis – má rôzne biologické funkcie. V orientálnej zemi je už stáročia považovaný za posilňujúci prostriedok pre sexuálne a reprodukčné dysfunkcie. Je pomerne vzácny, pretože rastie len vo veľmi vysokých nadmorských výškach v Himalájach Tibetu a Číny. Pôvodne sa táto exotická huba používala pre priaznivé účinky na srdce, pľúca, imunitný systém a pre jej účinky posilňujúce energiu, životnú silu a oddialenie starnutia. Cordyceps sinensis pôsobí ako silný antioxidant, vďaka čomu sa mu pripisuje jeho antiage efekt. V kombinácii s ďalšími antioxidantmi ako zinok a selén vytvára efektívny pozitívny účinok na ľudský organizmus.

Pre koho je produkt Zinok a selén určený

  • Pre ľudí s oslabenou imunitou
  • V období bakteriálnych a vírusových infekcii na podporu ochrany organizmu
  • Ak cítite, že na vás niečo „lezie“
  • Ak vášmu telu chýbajú antioxidanty
  • Ak máte problémy s pokožkou, zhoršenú kvalitu vlasov a nechtov
  • Ak máte problémy s potenciou

Odporúčané dávkovanie

1 x denne 1 kapsula s jedlom.

Základom správneho užívania produktov obsahujúcich zinok je neužívať ich nalačno. Ak patríte medzi ľudí, ktorí majú „citlivý žalúdok“ môžete pociťovať zaťaženie tráviaceho systému. Preto odporúčame výrobok užívať približne 1 hodinu po jedle. Pre lepšiu vstrebateľnosť sa produkt neodporúča užívať bezprostredne s mliekom, strukovinami či celozrnnými výrobkami, ktoré môžu jeho využiteľnosť v organizme znížiť. Naopak, absorpcia zinku sa zvyšuje pri konzumácii živočíšnych proteínov.

 

Nutričné hodnoty a zloženie

 

 
Výživové údaje
 Obsah v 1 kapsule*RVH % 
Cordyceps sinesis extrakt 288 mg    
Mliečnan zinočnatý 87 mg    
z toho zinok 20 mg 200 %  
Kvasničný selén 75 mg    
z toho selén 150 µg 272 %  

*RVH - referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal).

**RVH - nie je stanovená 

 

Zloženie

Extrakt z huby Húsenice čínskej (Cordyceps sinensis), mliečnan zinočnatý, kvasničný selén, rastlinná kapsula (hypromelóza, uhličitan vápenatý).

 

UPOZORNENIE

Výrobok neobsahuje žiadne alergény a konzervačné látky.

Nie je vhodný pre deti do 14 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Skladujte v suchom prostredí, pri teplote do 25 °C, v dobre uzavretom obale, mimo dosahu malých detí. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy a zdravého životného štýlu.

 

Rozhodnutie ÚVZSR OBPV/4717/2006/Ht

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, ani geneticky modifikované suroviny.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: