MEGABOL Testosterol 250 30 kaps

Kód: MB2
3,40 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
19.6.2024
Možnosti doručenia

Detailné informácie

Garancia vrátenia peňazí
Garancia vrátenia peňazí
Doprava zadarmo už od 69 €
Doprava zadarmo
Už od 69 €
Viac ako 11 rokov overený obchod na trhu
Overený obchod
Viac ako 11 rokov na trhu

Podrobný popis

MEGABOL Testosterol je prípravok založený na účinných frakciách rastlinných sterolov. Steroly sú chemické zlúčeniny odvodené od steranu, ich základom je 1,2-cyklopentanoperhydrofenanthrenu. V klasifikácii chemických látok sú použité steroly zaradené medzi steroidy, obsahujú totiž hydroxylovú skupinu v polohe 3 a alifatický reťazec v polohe 17. Biologické vlastnosti sterolov závisia od počtu a povahy bočných reťazcov, hlavne uhlíka 17 (17C). Rastlinné steroly – napr. stigmasterol a sitosterol – majú štruktúru podobnú cholesterolu, progesteronu, pregnenolonu a 17-hydroxypregnenolonu. Vďaka tomu steroly užívané po dlhšiu dobu sú prekurzorom v syntéze pregnenolonu. Pregnenolon je základným substrátom pre biosyntézu progestagenov, z ktorých vznikajú 17-ketosteroidy, glykokortikosteroidy, mineralokortikosteroidy, testosteron, androsteron a estrogeny. Pregnenolon podlieha premenám, ktoré vedú k vzniku všetkých steroidných hormónov. Tieto biochemické reakcie sú katalizované cytochrómom P-450 a podmienené a posilnené zlúčeninami železa.


Užívanie Testosterolu™ 250 má rôznorodé biologické účinky, ktoré záležia od mnohých endogénnych a exogénnych faktorov. Dôležitú úlohu majú kvantitativné vzťahy medzi steroidnými hormónmi, existujúcich v systéme pred konzumáciou prípravku, pretože steroly, ktoré prípravok obsahuje, niesú len substrátom pre syntézu testosteronu, ale taktiež iných steroidných hormónov. Niektoré metabolity sterolov môžu v organizme napodobňovať typické hormóny a súperiť s nimi o receptory v telesných bunkách, čo vedie k modifikácii mnohých fyziologických funkcií. Spoločným výsledkom týchto procesov je regulácia kvantitatívnych vztahov medzi 17-ketosteroidmi, testosteronom, progesteronom, androsteronom a kortikosteroidmi. Steroly obsiahnuté v prípravku spôsobujú efekt „metabolickej preferencie” a sú efektívnym aktivátorom a substrátom pre určité metabolické činnosti.

 

Ůčinky prípravku Testosterol 250:

- obsiahnuté steroly sú prekurzorom pre syntézu estrogénov a testosteronu, pričom je kvantitatívny vzťah medzi estrogénmi a androgénmi v prípade nezrovnalostí regulovaný. Mnohé analógy testosteronu vznikajúce zo sterolov v niektorých miestach ľudského organizmu blokujú receptory pre androgény (androsteron, androstendion, dihydrotestosteron). To však neznižuje anabolický efekt, pretože ich vpliv na premeny aminokyselín, tukov a bielkovín zostáva rovnaký.


- sú prekurzorom v biosyntéze 17-ketosteroidov (k nim patrí dehydroepiandrosteron – DHEA) pôsobiacich androgénne a tým pádom anabolicky (rozvoj svalov) a maskulinizačne.

- sú prekurzorom v biosyntéze mineralokortikosteroidov (aldosteron).
- povzbudzujú syntézu glykogenu v pečeni.
- intenzifikujú regeneráciu svalového, spojivového a epitelového tkaniva.
- patria k lipotropným látkam, tj. látkam zabraňujúcim ukladaniu tuku vo svaloch, srdci, obličkách a pečeni.
- zlepšujú duševný stav a fyzickú kondíciu.

 

Jedna kapsula testosterolu obsahuje:

- 250 mg rastlinných sterolov
- 15 mg inulínu
- 1,75 mg fenolických glykozidov
- 0,75 mg flavonoidov
- 0,01 mg fitochinonu


Dávkovanie:

1 kapsula denne po prvom jedle.

 

Upozornenie:

Prípravok nie je vhodný ani určený k užívaniu ženám a osobám mladším ako 18 rokov !

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: