PROM-IN BCAA 2:1:1 + nitric oxide 500 kaps

Kód: PROMINBCAANIX500
26,90 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
17.4.2024
Možnosti doručenia

Detailné informácie

Garancia vrátenia peňazí
Garancia vrátenia peňazí
Doprava zadarmo už od 69 €
Doprava zadarmo
Už od 69 €
Viac ako 11 rokov overený obchod na trhu
Overený obchod
Viac ako 11 rokov na trhu

Podrobný popis

Rozvetvené aminokyseliny chránia svalovú hmotu pred devastáciou. Už toto krátke konštatovanie by bolo dobrým dôvodom k ich suplementácii. Leucín, izoleucín a valín (označované spoločne anglickou skratkou BCAA) patria medzi osem esenciálnych aminokyselín, ktoré musí byť prijímané potravou, pretože si ich organizmus nedokáže vyrobiť. BCAA majú medzi aminokyselinami výnimočné postavenie, pretože v spektre ostatných aminokyselín tvoriacich svalovú bielkovinu zaujímajú celú tretinu! V prirodzenej forme sa BCAA najviac nachádzajú v srvátkovej bielkovine.

 

Rozvetvené aminokyseliny vstupujú behom tréningu do energetického metabolizmu a sú využívané ako zdroj energie. Pokiaľ pri tréningu dochádza k deštrukcii svalovej hmoty (ku katabolizmu), trpí tým regenerácia organizmu a zastavuje sa nárast svalovej hmoty. Pokiaľ telu dodáme rozvetvené aminokyseliny formou suplementu, dokážeme túto nepriaznivú situáciu do značnej miery obmedziť, pretože spotrebované aminokyseliny sú ihneď nahradené. Degradácia vlastnej svaloviny je ešte viac vystupňovaná pri diétach s nízkym obsahom sacharidov (napríklad v kulturistike pri rysovacích diétach) a pri hladovaní. V týchto situáciách výrazne stúpa význam BCAA, pretože organizmus ich využíva ako energetickú náhradu chýbajúcich sacharidov. Príjem BCAA nezaťažuje pečeň, pretože nie sú v pečeni metabolizované a sú spracované priamo v svaloch.

 

Firma Promil, aj napriek tomu, že jej sacharidovo-proteínové koncentráty vďaka používanej srvátkovej bielkovine obsahujú enormný podiel BCAA, zaradila do svojej ponuky špeciálny koncentrát BCAA pod názvom „BCAA Maximal“. Pretože dominantné postavenie medzi rozvetvenými aminokyselinami má leucín, ktorého spotreba je najvyššia a prispieva najviac k urýchleniu nárastu svalovej hmoty, je jeho množstvo v prípravku BCAA Maximal v porovnaní s ostatnými dvoma aminokyselinami dvojnásobné.

 

Vo výrobku BCAA Maximal teda nájdete optimálny pomer rozvetvených aminokyselín 2 : 1 : 1. Ojedinelé je skombinovanie rozvetvených aminokyselín so stimulátorom tvorby Nitric Oxidu, aminokyselinou arginín–alfa-ketoglutarát. Vďaka NO dochádza k rozšíreniu ciev a zlepšenému prekrveniu pracujúcich svalov. Tým sa k ním dostane viac kyslíku a výživných látok, samozrejme aj rozvetvených aminokyselín. Kombinácia BCAA s arginín–alfa –ketoglutarátom je unikátna a podstatne zvyšuje efekt a využitie obsiahnutých zložiek.

 

Odporúčané dávkovanie

Užite 5 kapsúl pred a po tréningu. Vždy zapite dostatočným množstvom vody.

 

Výhody

  • podporuje nárast svalovej hmoty
  • zlepšuje regeneráciu
  • obsahuje AAKG na tvorbu NO

Nutričné hodnoty

1 dávka
L-leucín 2470mg
L-izoleucín 1235mg
L-valín 1235mg
Arginín-alfa-ketoglutarát 1235mg
  • Vetvené esenciálne aminokyseliny BCAA (leucín, izoleucín a valín).
  • Doplňovanie BCAA zabraňuje povýkonovej katabolizacií, urýchľuje regeneráciu, obnovuje hladinu v tkanivách, má anabolické účinky a zabraňuje potrebe celkového zvýšeného prímu bielkovín.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: