SCITEC NUTRITION MyoMax Hardcore 2800 g

Kód: SCN-MYOMAX28C
59,90 €
Skladom
Príchuť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Môžeme doručiť do:
29.7.2024
Možnosti doručenia

Detailné informácie

Garancia vrátenia peňazí
Garancia vrátenia peňazí
Doprava zadarmo už od 69 €
Doprava zadarmo
Už od 69 €
Viac ako 11 rokov overený obchod na trhu
Overený obchod
Viac ako 11 rokov na trhu

Podrobný popis

MyoMax Hardcore
 • S micelárnym kazeínom a srvátkovým proteínovým koncentrátom
 • 4 zdroje sacharidov
 • Pridané aminokyseliny vrátane BCAA, taurínu a beta-alanínu
 • Prekurzor oxidu dusnatého s L-arginínom
 • S Creapure® kreatín monohydrátom
 • Rastlinné extrakty a enzýmy
 • Pridané vitamíny a minerály

MyoMax Hardcore je späť a ide v stopách svojho predchodcu s minimálnymi zmenami. Koncept gaineru bol zachovaný, ale je späť s fresh zložením, aby bol produkt ešte vhodnejší pre vaše potreby.

Proteínový vzorec tvoria dve proteínové frakcie nachádzajúce sa v mlieku, micelárny kazeín a srvátkový proteín. Mliečne bielkoviny vo forme koncentrátu majú v porovnaní s ostatnými rozdielne časy absorpcie v dôsledku ich odlišnej štruktúry. Micelárny kazeín je koloidná obrovská molekula so špeciálnou štruktúrou, ktorá má za následok pomalšie a predĺžené vstrebávanie.

Proteínový obsah produktu bol obohatený o pridané aminokyseliny vytvárajúce proteíny v L-konfiguráciách, ktoré sú pre telo využiteľné:

 • Esenciálne aminokyseliny: L-treonín, L-fenylalanín a aminokyseliny s rozvetveným reťazcom (BCAA): L-leucín, L-izoleucín, L-valín
 • Podmienečne esenciálne aminokyseliny: L-arginín, L-glutamín, L-tyrozín
 • Neesenciálne aminokyseliny: L-alanín

Esenciálne aminokyseliny si ľudské telo nedokáže syntetizovať, zatiaľ čo podmienečne esenciálne aminokyseliny nie je možné v určitých prípadoch produkovať v pomere potrebnom na uspokojenie metabolických potrieb. Neesenciálne aminokyseliny si ľudský organizmus dokáže vyrobiť z ich prekurzorov.


Okrem funkcie tvorby bielkovín je pridaný L-arginín tiež prekurzorom oxidu dusnatého. HMB (hydroxymetylbutyrát) je metabolit leucínu , beta-alanín je prekurzorom karnozínu, taurín je neproteínová stavebná aminokyselina, ktorá sa tiež nachádza v tele, a L-karnitín sa podieľa na metabolizme mastných kyselín. Alfa-ketoglutarát je intermediárna molekula v metabolizme aminokyselín aj metabolizmu sacharidov a v tele sa nachádza aj koenzým Q10.

 

Sacharidový vzorec je zložený zo (4) sacharidových zdrojov s rôznymi glykemickými vlastnosťami. Vzhľadom na ich rozdIelnu štruktúru majú navzájom rozdielne rýchlosti absorpcie, a teda aj rôzne účinky na hladinu glukózy v krvi. Cluster Dextrin™ v tomto produkte je cyklický dextrín s viacerými rozvetvenými reťazcami. Palatinose™ (izomaltulóza) je disacharid s nízkou glykemickou hodnotou zložený z molekuly fruktózy a molekuly glukózy s alfa-1,6-glykozidovou väzbou. Maltodextrín a škrob sú tvorené reťazcom s menším počtom vetiev a dlhšími glukózovými jednotkami.

 

Sacharidy v produkte prispievajú k udržaniu normálnej funkcie mozgu** a podieľajú sa na obnove normálnej funkcie svalov (kontrakcie) po vysokej intenzite a/alebo dlhotrvajúcom cvičení vedúcom k svalovej únave a vyčerpaniu zásob glykogénu kostrového svalstva.** *.

 

Kreatín sa pridáva vo forme kreatín monohydrátu pod ochrannou známkou Creapure®. Kreatín zvyšuje fyzický výkon počas krátkeho sekvenčného cvičenia s vysokou intenzitou.**** Mechanizmus, ktorým kreatín uplatňuje svoje priaznivé účinky je ten, že po každodennej konzumácii kreatínu zvýšenie zásob kreatínfosfátu vo svalových bunkách zvyšuje rýchlosť ATP regenerácia po intenzívnych svalových kontrakciách.

 

Rastlinné extrakty v produkte sú zastúpené extraktom z Coleus forskohlii, štandardizovaným na účinnú látku forskolin, extraktom z ovsa (Avena sativa), extraktom z hrušky balzamovej (Momordica charantia), extraktom z čierneho korenia BioPerine® (Piper nigrum) a proteolytickými (odbúravajúci proteíny ) rastlinnými enzýmami bromelaín a papaín.


Do produktu boli pridané vitamíny a minerály. Z minerálov sú z organických zdrojov obsiahnuté zinok a horčík vo forme chelátov s glycínom.

 • Horčík prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania, k udržaniu rovnováhy elektrolytov a k normálnej činnosti svalov.
 • Kyselina pantoténová sa podieľa na normálnych procesoch tvorby energie a prispieva k normálnej duševnej výkonnosti.
 • Horčík, niacín a folát prispievajú k zníženiu miery únavy a vyčerpania a k udržaniu normálnej psychickej funkcie.
 • Chróm sa podieľa na normálnom metabolizme makroživín a prispieva k udržaniu normálnej hladiny cukru v krvi.
 • Zinok prispieva k udržaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi a normálnej imunitnej funkcie.

*Proteín prispieva k udržaniu a rastu svalovej hmoty a k udržaniu normálnej štruktúry kostí.
**Tento priaznivý účinok sa dosiahne pri dennom príjme 130 g sacharidov zo všetkých zdrojov.
***Tento efekt je možné dosiahnuť pomocou celkový príjem 4 g/kg telesnej hmotnosti uhľohydrátov z akéhokoľvek zdroja, ktoré sa majú konzumovať v niekoľkých porciách počas prvých štyroch hodín, ale nie viac ako šesť hodín, po vysokej intenzite a/alebo dlhotrvajúcom cvičení vedúcom k svalovej únave a vyčerpaniu kostry zásoby svalového glykogénu.


**** Priaznivého účinku sa dosiahne pri dennom príjme 3 g kreatínu.

 

Myomax Hardcore sa odporúča:

 • Ženám a mužom, ktorí sa pravidelne venujú vysokej intenzite fyzickej aktivity.
 • Pre ľudí, ktorí sú aktívni v náročnejších športoch s vysokou úrovňou intenzívnej fyzickej aktivity a ktorí chcú doplniť svoj denný príjem bielkovín a sacharidov multifunkčným produktom.
 • Tí, ktorí hľadajú produkt s obsahom bielkovín, ktorý prispieva k rastu a udržiavaniu svalovej hmoty*.
 • Pre tých, ktorí chcú doplniť svoju vyváženú a pestrú stravu o vitamíny a minerály.
 • Pre tých, ktorí majú radi nápoje, ktoré sa dajú rýchlo pripraviť a skonzumovať.
 • Pre tých, ktorí chcú produkt s komplexným zložením v "výdatnej" porcii.

Referencie

(1) EFSA Panel on Dietetic Products, N. a. (2012). Scientific Opinion on Dietary Reference Values for protein. EFSA Journal, 10(2), 8.
(2) EFSA Panel on Dietetic Products, N. a. (2011). Scientific Opinion on the substantiation of health claims related to

Dodatočné parametre

Kategória: Srvátkové
Balenie: 3080g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: